Takto to vidím ja.

January 22, 2018

Ubehlo niekoľko týždňov od dvoch svadobných výstav v Bratislave. Po 10tich rokoch som sa jednej z nich zúčastnila ako priamy vystavovateľ, na druhej ako partner.

Tá prvá sa konala v Hoteli Carlton koncom minulého roka a mala za sebou už 9ty ročník. Čo ma po tých rokoch už na tejto výstave potešilo je, že výrastlo veľa nových, šikovných, kreatívnych a zanietených profiesonálov, ktorý svoju prácu, poslanie robia najmä srdcom. A preto sa v m
nohom od iných z môjho pohľadu odlišujú od ostatných. Ide to prirodzene a "nenútene".  Aj keď stále sledujem vývoj svadobného biznisu na Slovensku, výstava je predsa len výstava :-)

Vládla všeobecne príjemná atmosféra. Dá sa povedať, že medzi vystavovateľmi, no čo je dôležitejšie, najmä medzi návštevníkmi. Nezachytila som predsvadobný stres, či inú nervozitu. Páčila sa mi rozmanitosť ponúkaných služieb a bolo perfektné, že v niektorých prípadoch, aj keď konkurencia, sa radikálne svojou expozíciou vzájomne odlišovala.  Páčilo sa mi to preto, že sa dodávatelia menej boja vytrčiť z bežného radu. Bolo vidno, že si vystavovatelia dali záležať na prezentačných expozíciách, aby svojich potenciálnych zákázníkov oslovili nie len svojou ponukou služieb a kreativitou, ale aj profesionalitou. Rozdielnosť pripravených návrhov a komunikácia dávala pocit, že dodávatelia vedia o čom hovoria a dokážu Vám naozaj relevantne poradiť, či pomôcť. A to je predsa pointa takýchto výstav. Aby ste našli tých, ktorý Vaše sny bez obáv prevedú do reality. :-)


Zhotoviteľ fotiek: MEMO photo agency

Druhá výstava sa konala začiatkom tohto roka v Grand Hotel River Park, konal sa jej 3tí ročník.
Táto výstava sa niesla v úplne rovnakom duchu, no predsa bola úplne odlišná. Z môjho pohľadu to robili "maličkosti", no urobili veľa. Tu ma mrzelo, že bolo zastúpenie vystavovateľov nerovnomerné, čo podľa mňa bola škoda. Nehodnotím, prečo to tak bolo. Z pohľadu návštevníka, mi to však dosť chýbalo. 
Neviem, či túto formu prezentácie firmy považujú za nepotrebnú, či nepodstatnú. A ani to tu nechcem rozoberať, či zisťovať prečo to tak je. Platí stále možnosť vlastného výberu.

Viacero vystavovateľov aj osobne poznám, bolo pre mňa veľmi príjemné sa s nimi opäť osobne stretnúť a vidieť, ako sa menia, rastú, ako sa posúvajú. Aj keď je to konkurencia. :-) Každý máme svoj vlastný rukopis, ktorý sa nedá nijako nahradiť.
Tu som však vnímala, že nebol využitý potenciál rozmanitosti, mala som pocit, že sa mi u viacero vystavovateľov ponuka vačšiny, zlievala do ponuky jednotlivca. Našla som len veľmi malé odlišnosti v prevedeniach medzi vystavovateľmi. Aj toto bola jedna z vecí, ktoré v mojich očiach odlišovali jednu výstavu od druhej.

​Zhotoviteľ fotiek: RESIDENCE HOTEL & CLUB****

V Bratislave už bude čoskoro ďalšia veľká svadobná výstava. Tu už roky registrujem inú cieľovú skupinu zákázníkov. Rozdiel v zameraní je pre mňa celkom jasný. Prvé dve výstavy sú orientované na služby pre tých klientov, ktorý neváhajú nechať prípravy a realizáciu svadby na tých najpovolanejších. To, z akého dôvodu to urobia, nie je podstatné. Je to jednoducho ich voľba.
Rovnako tak aj druhá skupina ľudí, ktorá berie opraty svadobných príprav do vlastných rúk. Tu jednoznačne najviac vyhovie pripravovaná výstava v Inchebe, kde snúbenci kúpia a zoženú na svadbu takmer všetko. 

Každá z výstav, má čo do seba. Každá si nájde svoju cieľovú skupinu a to je fajn. 

Mojimi očami je život a všetko okolo nás pestré a nie len čierno-biele. Viem, že nie sme a ani nebudeme všetci rovnaký. To by nešlo. :-) No myslím si, že by sme sa mali menej báť, báť sa zmien. Najmä, keď ich v sebe cítime a láka nás niečo iné ako to, čo poznáme, alebo sa páči ľuďom v našom okolí. Každý máme právo na svoj vlastný názor a výber. Výber podľa Seba. Nie podľa svojho okolia.

Pre mňa moja práca vychádza z môjho vnútra, pričom čerpám inšpiráciu z okolia, prírody, ľudí, trendov, pocitov... je toho veľa. Preto ju tak milujem, pretože je vždy iná. Pretože je to studňa nevyčerpateľných možností a podľa mňa, by bola škoda tú krásu neukázať. 

Mrzí ma, že stále nevieme nájsť tú správnu cestu k svojej konkurencii bez toho, aby neprebehli negatívne energie. Samozrejme, česť výnimkám. Ako aj to, že snúbenci a svadobčania sa ešte stále boja negatívneho postoja svojho okolia, k ich vysnívanej svadbe. Aj keď, je to už oveľa lepšie, ako pár rokov dozadu.

Chápem a uvedomujem si, z čoho to pramení. Úprimne ľuďom želám, aby sa vedeli slobodne a šťastne rozhodnúť. Aby boli sami sebou.

Na záver by som rada spomenula jeden fenomém nazvaný Profesionál, ktorý som zachytila v debate na jednom slovenskom svadobnom portáli. 
Pre mňa nie je profesionál len ten, kto svoju profesiu vyštudoval a venuje sa jej momentálne na 100%. Pre mňa je profesionál aj ten, kto našiel svoju vášeň v tom čo robí popri úplne inej profesii, pracuje na sebe a svojim prevedením ľuďom pomáha a robí ich šťastných. Nemusíte so mnou súhlasiť, no stretávam sa s veľa profesionálmi, ktorý robia svoju vášeň a dávajú do toho oveľa viac ako tí, ktorí majú "len" svoju profesiu. 
Toto však vnímam aj všade okolo seba, v bežnom živote.


Hor sa teda do svadobných príprav! Či už s pomocou a dôverou k profesionálom, alebo svojpomocne. Nech je ten Váš najvytúženejší Deň pre Vás ten najkrajší <3


S láskou,

Catherine

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Najlepšie príspevky

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pri svojpomocnej príprave kvetinovej výzdoby na svadbu.

June 12, 2018

1/4
Please reload

Najnovšie príspevky

January 22, 2018

Please reload

Archív
Please reload

Please reload

Nasledujte nás
  • Facebook
  • Instagram

©2018 Creating with Love
Katarína Veselská, www.creatingwithlove.sk, info@creatingwithlove.sk, +421 903 439 672

  • Instagram sociální Icon
  • Facebook Sociální Icon