Niečo o mne, ako zo mňa rástla wedding planner a aranžérka telom aj dušou.

November 22, 2017

 Ako sa hovorí, čas je relatívny pojem.
 
Rovnako to bolo aj u mňa. Pretože trvalo veeeeľa rokov, pokiaľ som pochopila, čomu mám venovať aktívny, produktový pracovný "čas" vo svojom živote. 
 
Do toho momentu som získala slušné skúsenosti a prax v administratíve, niečo málo v gastro segmente, účtovníctve, obchode, ... ale toto nie je predmetom nášho zoznámenia.
 
Rada by som Vám priblížila, ako a prečo som sa rozhodla pre kvety.
U mňa to začalo svadbou. Presnejšie povedané, približne pol roka, po tej mojej :-)
 
V čase, keď som sa vydávala (už je to pekných pár rôčkov), na Slovensku fungovalo niekoľko svadobných agentúr. Väčšinou to boli agentúry, ktoré ponúkali výzdobu na svadbu a ponúkali zopár ďalších doplnkov. 
 
Ja som sa rozhodla otvoriť si agentúru, do ktorej príde snúbenecký pár a pod jednou strechou nájde všetko, pre svoju vysnívanú svadbu. 
Imponovalo mi však pri tejto myšlienke, že je to práca kreatívna. Možno si poviete, čo na tomto môže byť kreatívne. Snúbenci si vyberú oznámenia, obrúčky, nevesta svadobné šaty, doplnky, účes.. zoznam je pomerne dlhý. Jednoduché ako facka. Áno je. Ale stojí to nie raz veľa času a námahy dopracovať sa presne k tomu, čo je Vášmu srdcu blízke. O to ťažšie, keď je do príprav zapojená celá rodina. :-)
 
Tak sme začali hľadať tých správnych partnerov, ktorí majú na svadbu čo ponúknuť. Dokonca aj kvetinárku sa nám podarilo zohnať na odporučenie. V tomto štádiu som ale ešte stále nevedela, kde presne je moje miesto. 
 
Moje prvé prebudenie nastalo až vtedy, keď sa naše cesty s kvetinárkou rozišli a predo mnou bola otázka, ako budeme ďalej snúbencom ponúkať kvety a kvetinovú výzdobu na svadbu. Zo mňa len tak jednoducho "vyletelo", že to začnem robiť sama. Tak či tak som všetky potrebné dekorácie nakupovala a dekorovala sama. Od servítok, stúh, sviečok až po návleky na stoličky. Prišlo mi prirodzené a po skúsenostiach, aj pre mňa jednoduchšie, neriešiť to sprostredkovane. S nevestou sme sa preto hneď od prvého stretnutia mohli konkrétnejšie rozprávať o tom, ako bude vyzerať jej svadobná kytica, ako skrášlime kostol a ako pekne vyzdobíme svadobnú sálu. 
Vyznie to ideálne, až na jeden malý detail. NIKDY som neštudovala odbor, kde Vás naučia viazať kytice, ako správne kombinovať farby, aké techniky používať... jednoducho okrem svojho vnútorného presvedčenia a základného estetického cítenia som nevedela a nemala nič. 
 
To, čo ma potom roky profilovalo, bola moja neutíchajúca zvedavosť, podpora mojej najbližšej rodiny, žiadne pochybnosti o sebe, sloboda,ktorá mi umožňovala svoje vnímanie a pochopenie pocitov, požiadaviek a predstáv snúbencov preniesť do kvetov. Každá, aj najmenšia kritika, ma posúvala a posúva stále ďalej a ďalej. Kto ma však pozná vie, že som detailistka a nič nenechávam na náhodu. Aj mne sa stalo, že mi deň pred svadbou zvädli takmer všetky kvety. Nebola to žiadna sranda. Pocit zodpovednosti a predstava sklamania Vám jednoducho nedá spať, pokiaľ svoje dielo nedovediete k dokonalosti. 
 
Po 5 tich rokoch som sa svojho "bábätka" rozhodla vzdať. Chceli sme si s manželom založiť rodinu a ja som pochopila, že v tomto tempe by to asi nešlo. Som na seba dosť náročná a nech by v tom ktokoľvek iný ďalej pokračoval, už by som to nebola JA.
 
Narodili sa nám dve krásne dcérky, ktoré milujeme najviac na svete :-) Roky na materskej a rodičovskej dovolenke pre mňa dovolenkou teda vôbec neboli a aj keď svoje deti milujem najviac na svete, hľadala som "útočisko" sama pre seba. Našla som ho doma, každé vianoce. Začala som pravidelne robiť do svojho okolia adventné vence, ozdoby na stôl a na dvere.
 
Aj keď som ešte nejaký čas po ukončení materskej dovolenky bola ako väčšina z nás zamestnaná, osud to zariadil tak ako to má byť. Okolnosti doma mi k tomu napomohli a rozhodla som sa prestať odmietať fakt, že kvety, ich aranžovanie a dekorovanie je moje posolstvo, ktoré mám šíriť ďalej. Byť neustále v kontakte s ľuďmi, robiť ich šťastných :-)
 
Dávam do svojich malých či veľkých diel kus svojho srdca, lásku, nadšenie, kreativitu a svoj pohľad vnámania krásy okolo mňa. S pokorou prijímam fakt, že tvorenie je najmä skúška trpezlivosti.

Preto verím, že aj tá moja Vám prinesie inšpiráciu a istotu, že to čo robím, robím s láskou, zodpovedne, s nadšením a vďakou.  
Žiadne obavy! Moje príspevky nebudú nekončiace litánie. Chcela som, aby ste mali aspoň bližší obraz o žene, ktorá sa Vám prihovára.
 
Teším sa na spoločné chvíle a verím, že u mňa nájdete to, čo hľadáte. 

Catherine

Share on Facebook
Please reload

Najlepšie príspevky

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pri svojpomocnej príprave kvetinovej výzdoby na svadbu.

June 12, 2018

1/4
Please reload

Najnovšie príspevky

January 22, 2018

Please reload

Archív
Please reload

Please reload

Nasledujte nás
  • Facebook
  • Instagram

©2018 Creating with Love
Katarína Veselská, www.creatingwithlove.sk, info@creatingwithlove.sk, +421 903 439 672

  • Instagram sociální Icon
  • Facebook Sociální Icon